انتخاب دوباره روحانی راهگشای توافق های نفتی خواهد بود

به گزارش وبلاگ یاهو، وزیر نفت اعلام کرد که انتخاب دوباره حسن روحانی به عنوان رئیس جمهوری اسلامی ایران، می تواند زمینه ساز توافق های نفتی جدید در صنعت نفت ایران باشد.

انتخاب دوباره روحانی راهگشای توافق های نفتی خواهد بود

به گزارش وبلاگ یاهو، ایران امیدوار است که با تأثیر مثبت انتخاب دوباره روحانی به عنوان رئیس جمهوری، بتواند قراردادهای تاریخی با شرکت های بزرگ بین المللی، از جمله توتال و لوک اویل، امضا کند.

بیژن زنگنه، وزیر نفت با سابقه ایران، در گفت و گویی با رویترز گفت که به لطف قراردادهای جدید با شرکت های بین المللی، ایران می تواند ظرف پنج سال تولید خود را یک چهارم افزایش دهد.

توسعه میدان های جدید در کنار افزایش ضریب بازیافت از میدان های قدیمی، به ایران امکان خواهد داد که تولید روزانه نفت خود را از چهار میلیون بشکه به پنج میلیون بشکه در روز برساند.

ظرفیت تولید روزانه میعانات گازی ایران نیز از 600 هزار بشکه به یک میلیون بشکه خواهد رسید.

زنگنه پیش از نشست اوپک در وین، گفته بود: یک گام مهم، انتخابات بود؛ زیرا در این انتخابات مردم ایران به تعامل سازنده با جهان، بله گفتند.

وی با اشاره استمرار تحریم های آمریکا، گفت: امیدوارم که این پیام (انتخابات) به خوبی درک گردد، به ویژه از سوی ابرقدرت جهان.

وزیر نفت اضافه نمود: اکنون زمان تحریک اقدام علیه ایران نیست.

زنگنه گفت: این (انتخابات) پیامی روشن به جهان بود؛ بیش از 60 تا 65 درصد از مردم جوان، طبقه متوسط و دانشجویان، این پیام را فرستادند و امیدوارم که جهان آن را با دیدی مثبت دریافت کند.

وی همچنین ابراز امیدواری کرد که ایران بتواند امسال با شرکت توتال فرانسه، لوک اویل روسیه، مرسک دانمارک و احتمالا پرتامینای اندونزی، قرارداد امضا کند.

محور گفت و گو با شرکت های یاد شده، میدان آزادگان، یادآوران، غرب کارون، منصوری و آب تیمور، و لایه نفتی پارس جنوبی است.

به گفته وزیر نفت، افزایش تولید ایران خللی در همکاری ایران با اوپک ایجاد نخواهد کرد.

زنگنه گفت: همه تصمیم های سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک)، تصمیم های کوتاه مدت هستند؛ اما ظرفیت تولید بخشی از برنامه های بلند مدت ماست.

وی همچنین گفت: همکاری مناسب در درون اوپک، مشارکت این سازمان با روسیه و پایبندی خیره کننده کشورهای عضو و غیر عضو اوپک به توافق کاهش تولید، شگفتی آفرین بوده اند.

وزیر نفت گفت: پس از بیش از دو سال، گمان می کنم نخستین بار بود که یک نشست بی حاشیه داشتیم؛ آغاز حضور من در اوپک به حدود 20 سال پیش باز می گردد و این نخستین بار است که شاهد پایبندی 100 درصدی از سوی اوپک و پایبندی نزدیک به 100 درصدی از سوی کشورهای غیر عضو اوپک بوده ام.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "انتخاب دوباره روحانی راهگشای توافق های نفتی خواهد بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب دوباره روحانی راهگشای توافق های نفتی خواهد بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید