خبرنگاران پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز آسمان جنوب بغداد

به گزارش وبلاگ یاهو، تهران-خبرنگاران- شبکه خبری المیادین جمعه شب گزارش داد که پهپادهای آمریکایی بر فراز آسمان جنوب شهر بغداد پایتخت عراق به پرواز درآمدند.

خبرنگاران پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز آسمان جنوب بغداد

به گزارش المیادین، پهپادهای آمریکایی همچنین در آسمان شهرالزعفرانیه در جنوب شرق بغداد در حال پرواز هستند.

المیادین به نوع و تعداد و دلیل پرواز پهپادهای آمریکایی هیچ اشاره ای نکرده است.

الزعفرانیه یکی از بزرگ ترین شهرهای حومه بغداد است که براساس سرشماری سال 2010 حدود 650 هزار نفر جمیعت دارد و در بخش جنوب شرق بغداد و در منطقه ای واقع است که محل اتصال دو رود دجله و دیاله است.

این شهر در واقع ورودی اصلی جنوبی شهر بغداد به شمار می رود و در راستا جاده اصلی قرار گرفته است که محل اتصال بغداد به استان های جنوبی عراق است.

این تحولات چند هفته پس از آن روی می دهد که نیروهای ائتلاف بین المللی ضد داعش به سرکردگی آمریکا، پایگاه ابوغریب در شمال بغداد را ترک و اداره آن را به نیروهای مسلح عراق واگذار کردند.

پیشتر ائتلاف نظامی آمریکا پایگاه نظامی الحبانیه در استان الانبار در غرب عراق را به نیروهای امنیتی این کشور تحویل داده بود.

ائتلاف بین المللی همچنین در 26 مارس (10 فروردین) پایگاه هوایی القیاره در جنوب موصل را به نیروهای عراقی تحویل داد و نیروهای ائتلاف نیز طبق تعهدهای خود از آن عقب نشینی کردند.

همچنین در 19 مارس، نیروهای امنیتی عراق پایگاه القائم را از نیروهای ائتلاف بین المللی تحویل گرفتند.

چند روز پس از شکایت عراق به سازمان ملل علیه حملات آمریکا به نظامیان عراقی که موجب کشته شدن 6 نظامی عراقی و زخمی شدن 12 تن دیگر شد، نیروهای ائتلاف بین المللی شروع به تحویل پایگاه های خود به دولت عراق و کاهش حضور خود در این کشور کرده اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز آسمان جنوب بغداد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز آسمان جنوب بغداد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید