مسجدی: هیچ توافقی با واشنگتن درباره مشخص نخست وزیر عراق صورت نگرفته است

به گزارش وبلاگ یاهو، سفیر ایران در بغداد با بیان اینکه هیچ توافقی با واشنگتن درباره معین الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق صورت نگرفته، گفت اعمال فشار آمریکا برای محروم کردن عراق از واردات منابع انرژی ایران، بی تاثیر است.

مسجدی: هیچ توافقی با واشنگتن درباره مشخص نخست وزیر عراق صورت نگرفته است

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ یاهو، ایرج مسجدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در بغداد در گفت وگو با شبکه العالم تاکید نمود که آمریکا فشار زیادی می آورد تا عراق را از منابع انرژی که از ایران وارد می نماید، محروم کند، اما اعمال فشارها هیچ تاثیری ندارد.

مسجدی تاکید نمود که هیچ توافقی با واشنگتن درخصوص مشخص مصطفی الکاظمی به عنوان نخست وزیر عراق، صورت نگرفته است.

وی همچنین با بیان اینکه دولت کاظمی از سوی همه گروه های سیاسی مورد حمایت قرار گرفته است، ابراز امیدواری کرد که به دنبال این مسئله عراق شاهد ثبات و امنیت باشد.

سفیر ایران در عراق اضافه نمود: به رغم کوشش های فراوان آمریکا برای اعمال فشار علیه عراق، واشنگتن نمی تواند درخصوص تحریم علیه عراق که به آن اشاره داشته اقدامی انجام دهد، به ویژه در شرایط کنونی بغداد به انرژی و برقی که از سوی ایران و با قیمت رقابتی دریافت می نماید، نیازمند است.

مسجدی همچنین توضیح داد که انتظار می رود تعامل دولت جدید عراق با ایران مثبت باشد و توافقاتی درخصوص تحکیم روابط دوجانبه در قالب توافق های جدید اجرا شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "مسجدی: هیچ توافقی با واشنگتن درباره مشخص نخست وزیر عراق صورت نگرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسجدی: هیچ توافقی با واشنگتن درباره مشخص نخست وزیر عراق صورت نگرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید