واکنش بایدن به حمایت ترامپ از تظاهرات مسلحانه در آمریکا

به گزارش وبلاگ یاهو، فارس نوشت:جو بایدن رقیب احتمالی دموکرات دونالد ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا از حمایت ترامپ از معترضان مسلح در ایالت میشیگان انتقاد کرد و از وجود نشانه های نژادپرستی در این اعتراضات اطلاع داد.

واکنش بایدن به حمایت ترامپ از تظاهرات مسلحانه در آمریکا

به گزارش وبلاگ یاهو، بایدن، معاون هشت ساله ریاست جمهوری آمریکا در دولت باراک اوباما در پیامی توئیتری مستقیما به توئیت دونالد ترامپ درباره تحولات اخیر در ایالت میشیگان پاسخ داد.

نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر 2020 (13 آبان 1399) در این توئیت معترضان مسلح ایالت میشیگان را حامی گروه های نژادپرست و هواداران میراث برده داری در آمریکا خواند.بایدن نوشت: من حرفی که دونالد ترامپ نخواهد زد را می زنم: پرچم کنفدراسیون، صلیب های شکسته نازی ها و دیگر نمادهای نفرت افکنی که در این اعتراضات استفاده شده است، هیچ جایگاهی در آمریکا ندارند. رئیس جمهور باید افراد را به تبعیت از فرمان های صادر شده فرماندار ویتمر درباره بهداشت عمومی تشویق کند نه اینکه تفرقه افکنی کند.

توئیت انتقادی بایدن از ترامپ و حمایت او از گرچن ویتمر فرماندار دموکرات میشیگان در حالی مطرح شده که روز پنجشنبه این ایالت صحنه اعتراضات مسلحانه بین معترضان به تمدید قوانین قرنطینه با نیروهای پلیس بود.

صدها معترض که بعضی نیز مسلح بودند، در اعتراض به تمدید قوانین قرنطینه در ایالت میشیگان، مقابل ساختمان ایالتی کنگره دست به تظاهرات زدند. آن ها که قصد داشتند وارد صحن قانون گذاری این ساختمان شوند، خود را به لابی این مجتمع رساندند اما با مقاومت نیروهای پلیس و کارکنان روبرو شده و مجبور به خروج از ساختمان شدند.

به دنبال این فعل و انفعالات، دونالد ترامپ که خود حامی سرانجام دادن به قرنطینه اعمال شده در ایالتهای امریکایی و عادی کردن اوضاع ناشی از شیوع ویروس کرونا است، از اعتراضات مسلحانه در میشیگان حمایت و از فرماندار آن انتقاد کرد.

رئیس جمهور آمریکا در توئیتر نوشته بود: فرماندار میشیگان باید امتیاز کوچکی بدهد و آتش را خاموش کند.

ترامپ در توصیف این معترضان که مسلسل به دست، قصد داشتند وارد ساختمان ایالتی کنگره شوند گفت: این ها مردمان بسیار خوبی هستند ولی عصبانی هستند. آن ها می خواهند به شکلی ایمن دوباره به زندگی بازگردند. با آن ها ملاقات کنید، با آن ها صحبت کنید و به توافق برسید.

حمایت رئیس جمهور آمریکا از معترضان میشیگان در حالی مطرح شده که تصاویر منتشر شده در بعضی از رسانه ها از حمل پرچم کنفدراسیون و صلیب شکسته نازی ها در این تجمع مسلحانه حکایت دارد. پرچم کنفدراسیون یادآور جنگ داخلی آمریکا و دوران برده داری در این کشور است.

310311

منبع: خبرآنلاین

به "واکنش بایدن به حمایت ترامپ از تظاهرات مسلحانه در آمریکا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش بایدن به حمایت ترامپ از تظاهرات مسلحانه در آمریکا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید