رایزنی واشنگتن با اربیل درباره تاسیس 4 پایگاه نظامی آمریکایی

به گزارش وبلاگ یاهو، منابع سیاسی آگاه در عراق می گویند که مقامات آمریکایی طی دو روز اخیر با مسئولان اربیل درباره تاسیس چهار پایگاه نظامی در منطقه کردستان عراق رایزنی کردند.

رایزنی واشنگتن با اربیل درباره تاسیس 4 پایگاه نظامی آمریکایی

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ یاهو به نقل از المسله، مسئولان آمریکایی طی 48 ساعت گذشته با مسئولان اربیل درباره مسایل مختلف که مهمترین آن مساله حضور نیروهای آمریکایی در منطقه کردستان عراق است، گفت وگو کردند.

در همین ارتباط، منابع سیاسی آگاه در عراق روز آدینه درباره پشت پرده این ملاقاتها گفتند که هیات های نظامی و سیاسی آمریکا با نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق و شادمان بارزانی نخست وزیر و معاون وی در مورد پرونده حضور آمریکا در خاک عراق و منطقه کردستان رایزنی کردند.

منابع مذکور تأکید کردند: در این ملاقات همچنین مساله مربوط به ادامه حمایت کردها از بقای نیروهای آمریکایی و یا عدم لغو توافقنامه امنیتی و همکاری در زمینه تاسیس چهار پایگاه نظامی آمریکا از جمله پایگاه الحریر در منطقه کردستان، مورد آنالیز نهاده شد.

منابع سیاسی آگاه تأکید کردند که دو طرف درباره تقویت روابط دیپلماتیک و همکاری در زمینه سیاسی و مالی و تسریع در افتتاح بزرگترین کنسولگری آمریکا در دنیا در شهر اربیل، بحث و گفتگو کردند.

پیشتر مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا گفته بود که با 50 شخصیت عراقی در مورد سرنوشت نیروهای آمریکایی در عراق و امکان ابقای آنها در اماکن امن گفت وگو انجام داده است.

نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق روز آدینه در گفت وگو با روزنامه المانیتور، به نوعی با تصمیم مجلس عراق درباره اخراج نیروهای خارجی از عراق مخالفت و از حضور نیروهای امریکایی حمایت کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "رایزنی واشنگتن با اربیل درباره تاسیس 4 پایگاه نظامی آمریکایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رایزنی واشنگتن با اربیل درباره تاسیس 4 پایگاه نظامی آمریکایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید