63 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین

به گزارش وبلاگ یاهو، کمیسیون بهداشت ملی چین روز پنجشنبه خاطرنشان کرد در شبانه روز گذشته 63 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا را شناسایی نموده است که از این تعداد 61 مورد آن وارداتی و تنها دو مورد در داخل خاک چین ثبت شده است.

63 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین

به گزارش ایرنا کمیسیون ملی بهداشت چین همچنین خاطرنشان کرد در شبانه روز گذشته تنها دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در این کشور جان خود را از دست داده است.

بر اساس آمار این کمیسیون، در 24 ساعت گذشته همچنین 17 فرد مشکوک به کرونا و 56 مبتلای ناقل خاموش یا به اصطلاح مبتلای بدون علامت کرونا، شناسایی شده اند.

مقامات بهداشت ملی چین همچنین خاطرنشان کردند شمار کل مبتلایان در این کشور تا کنون به 81 هزار و 865 تن و شمار جان باختگان هم به سه هزار و 335 تن رسیده است در حالی که آمار ناقلان خاموش یا بدون علامت از هزار و 100 تن گذشته است.

بر اساس این گزارش همچنین در شبانه روز گذشته 91 بیمار نیز از مراکز درمانی و بیمارستان ها مرخص شده و شمار افراد بهبود یافته به 77 هزار و 370 تن افزایش یافته است.

اما در استان خیلونگ جیان جایی که در یکی از شهرهای کوچک آن روز گذشته محدودیت های رفت و آمد اعمال شد در شبانه روز گذشته 40 مورد مبتلای به کرونا شناسایی شدند که همگی آنها چینی هایی بودند که از روسیه به این کشور برگشته بودند.

این استان همچنین گزارش کرد در 24 ساعت گذشته 23 ناقل خاموش که آنها هم از روسیه به چین برگشته اند را شناسایی نموده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به کووید 19 برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (24 آذر) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در 30 دسامبر سال 2019 (9 دی ماه 98) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین خاطرنشان کرد.

شمار مبتلایان به ویروس کرونا تا لحظه مخابره این خبر، در سراسر دنیا به یک میلیون و 518 هزار تن رسیده است آمار جان باختگان هم 88 هزار و 500 تن گزارش شده است در حالی که 330 هزار و 580 نفر هم بهبود یافته اند. ،ایرنا

اخبار مربوط به ویروس کرونا در ایران و دنیا را اینجا بخوانید

منبع: ایران آنلاین

به "63 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "63 مورد جدید ابتلا به کرونا در چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید