بارش برف و وزش باد در ارتفاعات کشور، از تردد در مسیرهای مستعد وقوع بهمن خودداری کنید

به گزارش وبلاگ یاهو، صادق ضیاییان اضافه کرد: پنج شنبه (17 اسفندماه) فعالیت سامانه ناپایدار و بارشی در منطقه ها شمال غرب، غرب و البرز غربی و طی بعدازظهر و شب در البرز مرکزی پیش بینی می شود و در قله های مرتفع بارش برف و وزش باد شدید، مه آلودگی و کاهش دید همچنین بارش پراکنده و وزش باد، وزش گاهی شدید در در ارتفاعات زاگرس دور از انتظار نیست.

بارش برف و وزش باد در ارتفاعات کشور، از تردد در مسیرهای مستعد وقوع بهمن خودداری کنید

وی درباره شرایط جوی ارتفاعات کشور طی جمعه (18 اسفندماه) گفت: تداوم بارش ها در ارتفاعات شمال غرب و ارتفاعات البرز همراه با وزش باد، گاهی وزش باد شدید همچنین توسعه بارش ها به منطقه ها شرق و شمال شرق کشور طی بعدازظهر جمعه پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با اشاره به شرایط آب و هوایی ارتفاعات شمال تهران طی روزهای خاتمهی هفته جاری اظهارکرد: به تدریج از بعدازظهر پنجشنبه افزایش ابر و افزایش سرعت باد، در قله های مرتفع بارش برف و وزش باد شدید پیش بینی می شود و تداوم بارش ها به شکل پراکنده طی جمعه همراه با وزش باد خواهد بود.

وی اضافه کرد: در منطقه ها شامل بارش با توجه به مه آلودگی، کاهش دید افقی و عمودی مورد انتظار است که میتواند منجر به انحراف از مسیر پیمایش شود. در منطقه ها پوشیده از برف زیاد از تردد در مسیرهای مستعد وقوع بهمن و قرار گرفتن روی نقاب های برفی اجتناب شود.

ضیاییان در خاتمه گفت: وزش باد، گاهی وزش باد شدید به ویژه در نیمه شمالی کشور می تواند با کولاک سطحی همراه باشد. با توجه به استقرار شرایط دمایی زمستانه در کشور، به همراه داشتن تجهیزات گرمایشی مناسب ضروری است.

منبع: گردشبان

به "بارش برف و وزش باد در ارتفاعات کشور، از تردد در مسیرهای مستعد وقوع بهمن خودداری کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بارش برف و وزش باد در ارتفاعات کشور، از تردد در مسیرهای مستعد وقوع بهمن خودداری کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید