شبکه های اجتماعی خطر افسردگی را در نوجوانان افزایش می دهند

به گزارش وبلاگ یاهو، محققان دانشگاه مونترال کانادا عنوان می نمایند هرچقدر میزان استفاده نوجوانان از شبکه های اجتماعی و تلویزیون بیشتر باشد، ریسک ابتلا به افسردگی در آنها بیشتر است.

شبکه های اجتماعی خطر افسردگی را در نوجوانان افزایش می دهند

پاتریکا کنراد، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: تحقیق ما نشان می دهد افزایش مدت زمان استفاده از انواع رسانه های دیجیتال می تواند پیش بینی کننده علائم افسردگی در نوجوانان باشد.

الروی بوئرز، عضو دیگر تیم تحقیق، در این باره می گوید: شبکه اجتماعی و تلویزیون از انواع رسانه های هستند که معمولاً نوجوانان در آن، شاهد سایر همسن و سال های خود در موقعیت های مختلف نظیر داشتن اندام متناسب، زندگی پرهیجان یا لاکچری هستند.

مطالعه شامل حدود 4000 نوجوان کانادایی بین سنین 12 تا 16 سال بود. هرسال این نوجوانان اطلاعات خود در خصوص میزان استفاده از چهار نوع رسانه را اعلام می کردند: شبکه اجتماعی، تلویزیون، گیم های ویدئویی و استفاده از کامپیوتر.

این نوجوانان همچنین در مدت چهار سال، پرسشنامه ای هم در خصوص علائم مختلف افسردگی تکمیل کردند.

یافته ها نشان داد مدت زمان سپری شده در استفاده از شبکه های اجتماعی و تماشای تلویزیون با علائم شدید افسردگی مرتبط بود. اما این رابطه در خصوص استفاده از کامپیوتر و گیم های ویدئویی مشاهده نشد.

منبع: خبرگزاری مهر

به "شبکه های اجتماعی خطر افسردگی را در نوجوانان افزایش می دهند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شبکه های اجتماعی خطر افسردگی را در نوجوانان افزایش می دهند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید