فیلم نمایش شازده کوچولو پخش می گردد

به گزارش وبلاگ یاهو، فیلم اجرا نمایش مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو به کارگردانی علی اصغر دشتی به یاد حسن عقیقی، بازیگر نقش خلبان در این نمایش که هفته گذشته بر اثر کرونا درگذشت، پخش می گردد.

فیلم نمایش شازده کوچولو پخش می گردد

به گزارش وبلاگ یاهو، این نمایش 16 سال پیش بر اساس داستان شازده کوچولو نوشته آنتوان دوسنت اگزوپه ری با طراحی و کارگردانی علی اصغر دشتی اجرا شده بود.

حالا پس از 16 سال، دشتی فیلم این نمایش را به یاد حسن عقیقی بازیگر قید ان پخش می نماید.

این فیلم تئاتر امشب، پنجشنبه 11 اردیبهشت ماه و شنبه شب 13 اردیبهشت ماه پخش می گردد.

گروه اجرایی این نمایش به توضیح زیر هستند:

سراینده اشعار: محمد مطلق

موزیک:سعید نبئی

بازیگران: حسن عقیقی، علی عقیقی، حمیرا مظاهری، یونس لطفی، رامین سیاردشتی، مسعود حجازی مهر، راهنمایی هاشمی، میثم امیر اصلانی.

فیلم این نمایش در تاریخ های یاد شده، رأس ساعت 10 شب در صفحه اینستاگرام darbastplatform@ پخش می گردد.

دشتی در یادداشتی درباره پخش این فیلم تئاتر نوشته است :

بیشتر از شانزده سال از ساخته شدن مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو گذشته است. هنوز دانشجو بودم که شازده کوچولو را ساختم. حالا شانزده سال عظیم تر یا شاید کوچکتر شده ام.هیچکدام از جوان ترهایی که با افتخار معلم شان بوده ام یا کسانی که در دهه گذشته به جمع مخاطبان اجراهای گروه دن کیشوت اضافه شده اند؛ اجرای شازده کوچولو را روی صحنه ندیده اند و فقط کسانی که تماشاگر اجرای رپرتواری از آثار گروه دن کیشوت با رونمایی از محسن در سال 90 بوده اند دو قطعه از شازده کوچولو را تماشا نموده اند.مسیرهای مختلفی را در سال های بعد از شازده کوچولو پشت سرگذاشته ام پر فراز و نشیب و پر از شاید -درست -و قطعا -غلط-،اما من برآمده از مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو هستم. هر بار که شازده کوچولو را می بینم تماشاگرش هستم نه سازنده اش.توضیحش بماند برای بعد.

اما...

تعزیه برای سوگ و تعزیت است. هرگز گمان نمی کردم روزی مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو را به مناسبت عزای عزیزی نمایش دهم که خود جزو آفرینشگران آن مجلس شبیه بوده است. مجلس تعزیه برگزار می گردد تا آن ها که به نیکی قهرمانان شان ایمان دارند برای مرگ یا شهادت او سوگواری نمایند و تزکیه شوند. حسن عقیقی بازیگر نقش خلبان مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو؛ پنجشنبه گذشته به خاطر ابتلا به کرونا از جهان رفت و کرونا اجازه سوگواری دست جمعی برای فراق او را نداد . مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو در وصف مرگ خود خواسته اسطوره مدرن ادبیات ساخته شد و در صحنه پایانی خلبان(حسن عقیقی) در سوگ و فراق شازده کوچولو سوگوارانه می خواند. من به نیکی حسن عقیقی ایمان دارم و بدینوسیله شما را به مجلس هفتمین روز درگذشت او(یک انسان نیک) با تماشای مجلس شبیه خوانی شازده کوچولو دعوت می کنم. قهرمانان ما در این عصر به ما خیلی نزدیکند.برای من آنان که نیک ترند قهرمان ترند.اینجا زمین است، سیاره هفتم.حسن زمین را ترک نموده است.

و در همین جا است که راز عظیمی نهفته است.[...]و هیچ آدم عظیمی هرگز نخواهد فهمید که این مسئله این همه اهمیت دارد!(1)

1.از جملات پایانی کتاب شازده کوچولو با ترجمه محمدقاضی.

این نمایش سال 1382 در دوازدهمین جشنواره بین المللی تئاتر آیینی-سنتی به صحنه رفت و اجرای عموم ان اردیبهشت و خرداد سال 83 بعد در تالار نو مجموعه تئاتر شهر انجام شد.

نسخه ای که پخش خواهد شد مربوط به نخستین اجرا در جشنواره آئینی سنتی است.

در اجرای عمومی حمیرا مظاهری نقش گل سرخ را می خواند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "فیلم نمایش شازده کوچولو پخش می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیلم نمایش شازده کوچولو پخش می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید