کاهش شدید مبتلایان به کرونا از 10 روز گذشته، هشدار برای موج دوم اپیدمی در پاییز

به گزارش وبلاگ یاهو، سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با بیان اینکه کشور 75 درصد از موج اپیدمی را گذرانده و تا سرانجام تابستان انتظار موج دیگری از شیوع این بیماری را نداریم، گفت: موج دوم اپیدمی را در فصول پاییز و زمستان انتظار داریم.

کاهش شدید مبتلایان به کرونا از 10 روز گذشته، هشدار برای موج دوم اپیدمی در پاییز

به گزارش وبلاگ یاهو به نقل از ایسنا، دکتر علی اکبر حق دوست در نشست تبادل فناوری جایزه مصطفی با اشاره به اقدامات پیشگیرانه برای کاهش شیوع ویروس کرونا در کشور اظهار کرد: از زمان شیوع این ویروس در چین ستادی در ایران شکل گرفت که وظیفه آن آنالیز و انجام اقداماتی برای پیشگیری از ابتلاء به این ویروس بوده است.

وی با تاکید بر اینکه پس از 30 روز از اعلام شیوع این ویروس در کشور چین، اولین نمونه آن در ایران کشف شد، ادامه داد: از آن موقع فعالیت های مختلفی به منظور مقابله با این ویروس اجرایی شد. به گونه ای که در 10 روز اول شیوع که شدت آن شدید بود امکانات کافی برای مدیریت این شیوع در اختیار داشتیم.

معاون آموزشی وزیر بهداشت اضافه نمود: پس از پنج روز از شیوع ویروس در کشور مدارس، دانشگاه ها، حرم ها و اماکن مقدس تعطیل شدند .

وی اعلام نمود: 5.3 درصد از کیس های کشف شده درگذشتند و این در حالیست که در بسیاری از کشورها از جمله آمریکا این تعداد بسیار بالا بوده است.

حق دوست با بیان اینکه با تعطیلی مدارس و دانشگاه ها و اقدامات مداخله گرانه شیوع این بیماری کاهش یافت، اضافه نمود: ما در حال تدوین برنامه های مختلفی در این زمینه هستیم. ضمن آنکه در زمینه تهیه آمارهای منطقه ای و قابل دسترس بودن آن برای همگان برنامه هایی را در دستور کار قرار دادیم.

وی با تاکید بر اینکه در حال حاضر ما در فاز دفاعی این بیماری قرار داریم، یادآور شد: در دو استان ایلام و خوزستان آمار همچنان بالا است که کوشش ها برای کنترل این اپیدمی بر روی این دو استان متمرکز شده است.

وی با بیان اینکه در هر دانشگاه علوم پزشکی کشور بخش کنترل اطلاعات و اتصال این تیم ها با یکدیگر ایجاد شده است، اظهار کرد: در حال حاضر ایران بیش از 75 درصد موج اپیدمی را گذرانده است که این آمار مربوط به 10 روز گذشته می گردد.

به گفته وی از 10 روز گذشته کشور کاهش شدیدی در تعداد مبتلایان جدید داشته و انتظار می رود که تا انتها تابستان موج دیگری از شیوع و مرگ و میر ناشی از این ویروس نداشته باشیم.

سرپرست اپیدمیولوپی کارگروه ویژه کرونا در وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه در پاییز و زمستان موج دوم شیوع این ویروس را انتظار داریم، ادامه داد: اینکه دیده می گردد در بعضی از کشورها آمار مبتلایان به این ویروس افزایش داشته است می تواند ناشی از به گردش در آمدن بعضی دیگر از انواع ویروس کوید19 باشد.

منبع: جام جم آنلاین

به "کاهش شدید مبتلایان به کرونا از 10 روز گذشته، هشدار برای موج دوم اپیدمی در پاییز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید مبتلایان به کرونا از 10 روز گذشته، هشدار برای موج دوم اپیدمی در پاییز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید