کشورها چگونه در حال حذف قرنطینه هستند؟

به گزارش وبلاگ یاهو، برخی کشورها کاهش محدودیت ها و قرنطینه را آغاز کرده اند برخی با بازگشایی مدارس، برخی با ورزش در پارک ها و…

کشورها چگونه در حال حذف قرنطینه هستند؟

به گزارش تجارت نیوز، شلوغی خیابان ها، مترو و وسایل حمل ونقل عمومی که تصاویر آن در شبکه های اجتماعی به وفور دیده می شود نشان از آغاز فعالیت اداره ها و بعضی مشاغل در استان های مختلف کشورمان بعد از چند هفته از اجرای مرحله اول فاصله گذاری اجتماعی دارد.

این اتفاق هم در حالی از سر گرفته شده است که سازمان جهانی بهداشت به کشورها هشدار داده درباره کاهش محدودیت های مربوط به ویروس کرونا احتیاط کنند و شتاب زده اقدام نکنند؛ چرا که حتی پس از پایین آمدن آمار مبتلایان، خطر بازگشت مرگبار مجدد ویروس وجود دارد، اما بسیاری بر این باورند که قرنطینه طولانی مدت عملی نیست و تاثیر آن بر اقتصاد کشورها جبران نا پذیر است.

تاثیرهای منفی روحی و مالی بر بسیاری از مردم هم موجب می شود قرنطینه برای مدت طولانی دوام نداشته باشد. به نظر می رسد با توجه به اینکه پژوهش ها نشان می دهد این ویروس تا مدت ها در جهان باقی بماند و معلوم نیست چه زمانی واکسن یا داروی این ویروس کشف شود در اروپا هم بعضی کشورها به کم کردن محدودیت ها فکر می کنند و برای اینکه زندگی در کشورشان جریان یابد اقدام به بازگشایی کنترل شده بعضی از کسب وکارها و مدارس کرده اند. در ادامه به چند کشور که محدودیت های کرونایی را کاهش داده ند و شیوه اعمال این کار توسط آنها اشاره کرده ایم.

اتریش - پیشگام در کاهش قرنطینه

اتریش با وجود داشتن بیش از 13 هزار و 945 مبتلا و 350 فوتی نخستین کشور اروپایی بود که بیان نمود بخشی از قرنطینه را بر می دارد. به گزارش بی بی سی به نقل از رویترز اتریش به مدت سه هفته در قرنطینه بود، به طوری که مدارس، رستوران ها، سالن های تئاتر و فروشگاه های غیرضروری در این کشور بسته و تجمعات مردمی هم ممنوع اعلام شده بود، اما صدراعظم اتریش بیان نمود بعضی فروشگاه های کوچک، لوازم سخت افزاری و گل فروشی ها از فردا 14 آوریل (26 فروردین) بازگشایی می شوند و از اول ماه می (12 اردیبهشت) هم همه مغازه ها و آرایشگاه ها باز خواهند شد. البته مردم موظف هستند در فروشگاه های بازگشایی شده و در خیابان ها از ماسک استفاده کنند.

دانمارک - اولین قدم بازگشایی مدارس

در حالی که دانمارک یکی از اولین کشورهای اروپایی بود که به سرعت مرزهایش را در سیزدهم مارس (23 اسفند) بست و فوری مدارس، کافه ها و فروشگاه ها را تعطیل و تجمع بیش از 10 نفر را ممنوع کرد تا کنون 247 نفر به دلیل ابتلا به کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. با این حال رویترز خبر از بازگشایی مدارس این کشور را در 15 آوریل (27 فروردین) به شرط این که آمار مبتلایان ثابت بماند، داد. در همین گزارش آمده که نخست وزیر دانمارک گفته با وجود این هیچ یک از فستیوال ها تا ماه آگوست برگزار نخواهد شد و مرزهای این کشور فعلا بسته خواهد ماند. به نظر می رسد با کاهش بعضی از محدودیت ها هنوز هم در دانمارک بسیاری از محدودیت ها مثل تجمع بیش از 10 نفر تا ماه آینده باقی خواهد ماند همین طور کلیساها، سینماها و مراکز خرید نیز بسته خواهد بود.

نروژ - رفع پلکانی محدودیت ها

نروژ بالاترین رکورد تست گیری از مردم در جهان را دارد و بر اساس داده های مرتبط با آن تصمیم سازی می کند. تا به امروز در این کشور 6 هزار مورد ابتلا به ویروس کرونا به ثبت رسیده و 114 نفر نیز به دلیل ابتلا به کووید19 جان خود را از دست داده اند. با این حال در گزارشی یورونیوز نوشت که مقامات نروژ اعلام کرده اند محدودیت ها را به صورت پلکانی رفع کرده اند. همشهری آنلاین هم نوشت مردم فعالیت های خود را آغاز کردند حتی مهدهای کودک نیز دایر شده است. همچنین قرار است تا چند روز آینده دانش آموزان اول تا چهارم دبستان به مدرسه بروند.

چک - آغاز با ورزش در پارک

جمهوری چک که بعد از اعلام وضع اضطراری کرونا سخت ترین محدودیت ها را از بیست ودوم اسفند آغاز کرده بود، به تازگی بعضی از محدودیت هایش را کاهش می دهد. مقامات این کشور برخلاف دیگر کشورهای اروپایی، از بیست ونهم اسفند پوشیدن ماسک یا پوشاندن صورت با شال را در بیرون از خانه برای جمعیت حدود 11 میلیون نفری کشور اجباری کرده بودند با این حال تا به امروز 123 نفر جان خود را به خاطر کرونا در این کشور از دست داده اند و حدود 5 هزار و 700 نفر هم به این ویروس مبتلا شده اند.

با وجود این دولت اعلام کرده که از این هفته بعضی از محدودیت ها را کاهش می دهد و مردم مجاز هستند بدون ماسک اما فقط در پارک ها ورزش کنند. سی ان ان در ادامه نوشته بعضی از مغازه ها مثل دوچرخه فروشی ها و تعمیرات دوچرخه هم می توانند باز شوند. بعضی از تسهیلات و مکان های ورزشی بیرون از خانه نیز بازگشایی می شوند اما در حد محدود و با این اجازه که بیش از دو نفر زیر یک سقف نمانند. دولت همچنین اعلام کرده که از دو روز دیگر سفرهای ضروری به خارج از جمهوری چک امکان پذیر خواهد بود. ورزشکاران امیدوارند که رقابت های بین المللی طی امسال آغاز شود.

آلمان - امیدواری محتاطانه

در آلمان 12 هزار و 452 نفر تا به امروز به کرونا مبتلا شده اند که از میان آنها 2 هزار و 871 نفر جان خود را از دست داده اند. ایسنا به نقل از خبرگزاری تاس نوشت که آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان گفته: آمارها نشان دهنده یک امیدواری محتاطانه است. البته اوضاع به شدت شکننده و ضعیف است. ولی پس از مراسم عید پاک ما باید به آن چه که آغاز کرده بودیم، ادامه دهیم. شهروندان آلمان باید نظم اجتماعی را رعایت و از قوانین مربوط به فاصله گذاری اجتماعی تبعیت کنند. جنز اشپان، وزیر بهداشت آلمان هم گفت ما در آلمان باید با این ویروس پاندمی شده زندگی کنیم.

مدارس، موزه ها، تئاترها، کنسرت ها و تمامی نمایشگاه ها، بارها، رستوران ها، آرایشگاه ها، استخرها و سالن های ورزشی در این کشور هنوز تعطیل اند و مردم اجازه برگزاری اجتماعات بیش از دو نفر را ندارند و فاصله اجتماعی باید 1.5 متر باشد.

آمریکا - به دنبال خروج از قرنطینه

شرایط آمریکا با داشتن بیش از نیم میلیون مبتلا و نزدیک به 11 هزار نفر کشته بر اثر کرونا بسیار آشفته تر از دیگر کشورهاست با این حال تاثیرات مخرب قرنطینه بر اقتصاد این کشور موجب شده دونالد ترامپ رئیس جمهوری این کشور به خاتمه قرنطینه فکر کند. او به طور صریح در کنفرانس های خبری خود گفته که برای حفظ اقتصاد آمریکا فکر می کند زندگی باید به روال عادی بازشود چون به تصور او با تعطیلی کشور، آمریکا ویران خواهد شد.

به گزارش یورونیوز میلیون ها نفر در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا شغلشان را از دست داده اند. اواخر ماه فوریه، بازارهای سهام در کشورهای مختلف جهان بدترین هفته خود را از زمان بحران مالی سال 2008 تا به امروز پشت سر گذاشتند. نه تنها مشاغل کوچک بلکه شرکت های بزرگ خودروسازی، فناوری و شرکت های هوایی هم ضررهای زیادی دیده اند.

منبع: خراسان نیوز

منبع: تجارت نیوز

به "کشورها چگونه در حال حذف قرنطینه هستند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشورها چگونه در حال حذف قرنطینه هستند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید