خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:چگونگی جوابگو کردن ترامپ به عهده سنا است

به گزارش وبلاگ یاهو، نیویورک- خبرنگاران- سخنگوی کاخ سفید درباره نظر رئیس جمهوری این کشور برای جوابگو کردن دونالد ترامپ، گفت بایدن در سنا حضور ندارد و این به سناتورها بستگی دارد.

خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:چگونگی جوابگو کردن ترامپ به عهده سنا است

به گزارش وبلاگ یاهو، جن ساکی در نشست خبری روز آدینه خود این مطلب را در پاسخ به سوالی مبنی بر احتمال ارسال پرونده ترامپ به محکمه سنا در روز دوشنبه و اینکه آیا نانسی پلوسی در این رابطه با رئیس جمهوری رایزنی داشته است یا خیر، عنوان کرد.

وی اضافه کرد: کاخ سفید در اینکه آیا رئیس جمهور بایدن فکر می نماید سلف وی باید توسط سنا محکوم گردد، اعلام نظر نخواهد کرد. بایدن دیگر در سنا حضور ندارد و معتقد است که معین نحوه پاسخگویی رئیس جمهوری ترامپ به خود آنها بستگی دارد.

سخنگوی کاخ سفید درباره رایزنی پلوسی با ترامپ در این زمینه پاسخی نداد و گفت چیزی در این زمینه منتشر نشده است.

سناتور چاک شومر صبح آدینه در شروع نشست سنا بیان کرد که با نظر میچ مک کانل رهبر اقلیت جمهوری خواه برای تاخیر در برگزاری محکمه ترامپ مخالف است و احتمالا رئیس مجلس نمایندگان آمریکا روز دوشنبه این پرونده را به سنا ارسال کند.

تارنمای بلومبرگ هم روز آدینه گزارشی را منتشر کرد که در آن گفته شده بود ستاد انتخاباتی ترامپ برای تجمع 17 دی ماه که منجر به یورش به کنگره آمریکا و همچنین کشته شدن دست کم پنج نفر شد، 2.7 میلیون دلار به سازمان دهندگان این راهپیمایی پرداخت نموده بوده است.

بر این اساس، نقش ترامپ و ستاد انتخاباتی وی در این شورش بیش از گذشته پررنگ شده است اما تعیین نیست که سنای آمریکا بتواند به 67 رای مورد نظر برای مجرم دانستن ترامپ دست می یابد یا خیر.

رئیس جمهوری سابق آمریکا در مدت چهار سال حضور در کاخ سفید، 2 بار در مجلس نمایندگان این کشور استیضاح شد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:چگونگی جوابگو کردن ترامپ به عهده سنا است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران سخنگوی کاخ سفید:چگونگی جوابگو کردن ترامپ به عهده سنا است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید