همکاری برای جذب سرمایه گذاری ها در منطقه ها آزاد تجاری

به گزارش وبلاگ یاهو، اتاق بازرگانی تهران و شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی تفاهم نامه همکاری امضا کردند. از مفاد این تفاهم نامه، می توان به همکاری در راستای جذب سرمایه گذاران خارجی، اجرای پروژه های مطالعاتی و تحقیقی با هدف عرضه بسته های سرمایه گذاری، خدمات مشاوره تجاری و سرمایه گذاری به فعالان مالی در منطقه ها آزاد و بعلاوه ایجاد میز خدمت منطقه ها آزاد و ویژه مالی در پنجره واحد فیزیکی آغاز کسب وکار اتاق تهران، اشاره نمود.

همکاری برای جذب سرمایه گذاری ها در منطقه ها آزاد تجاری

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، در مراسم امضای این تفاهم نامه همکاری، محمود نجفی عرب، رئیس اتاق تهران، با تاکید بر استفاده از ظرفیت منطقه ها آزاد تجاری و مالی کشور در راستای توسعه فراوری و صادرات بنگاه ها، توضیح داد که با برنامه ریزی های هدفمند، می توان زمینه اشتغال نیروی کار جوان کشور در منطقه ها آزاد را فراهم کرد.

بهمن عشقی، دبیرکل اتاق تهران نیز در مراسم امضای این تفاهم نامه و طی سخنانی، انبساط قوانین را مانعی بر سر راه اجرای برنامه های توسعه ای کشور دانست و گفت: منطقه ها آزاد تجاری شاید آخرین فرصت و شانس موجود برای کارآفرینان و فعالان مالی باشد تا از مناقشه قانون گذاری رها شوند.

وی توضیح داد که مساله آزادسازی در اقتصاد و تجارت که حلقه مغفول مانده در کشور است، می تواند از منطقه ها آزاد تجاری شروع گردد. بعلاوه فریال مستوفی، رئیس مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران در این جلسه، با اشاره به همکاری این مرکز با موسسات مشاوره معتبر بین المللی، یادآور شد که گزارش های مطالعاتی در زمینه فرصت های سرمایه گذاری در ایران، از سوی مرکز خدمات سرمایه گذاری اتاق تهران تدوین شده است.

حجت اله عبدالملکی، دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی نیز در سخنانی، از این نواحی در کشور به عنوان بهشت سرمایه گذاری یاد کرد و هزینه پایین فراوری، وجود زیرساخت های مطلوب، دسترسی به بازار های همسایه و دیگر نقاط جهان و نیز بوروکراسی سبک را از جمله مزایای حال حاضر منطقه ها آزاد و ویژه مالی کشور بیان کرد.

وی با بیان اینکه نزدیک به یک سوم صادرات غیرنفتی کشور به وسیله منطقه ها آزاد صورت می گیرد، از تدوین و تعریف بیش از 850بسته سرمایه گذاری در این نواحی اطلاع داد که به گفته وی، برای اطلاع و آگاهی سرمایه گذاران، روی وب سایت دبیرخانه شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی در دسترس قرار گرفته است.

به گفته عبدالملکی، مجوز این بسته های سرمایه گذاری به صورت بی نام صادر شده است و سرمایه گذاران ایرانی در داخل و خارج از کشور و همین طور سرمایه گذاران دیگر کشورها، مخاطبان آن هستند.

دبیر شورای عالی منطقه ها آزاد تجاری، صنعتی و ویژه مالی بعلاوه گفت: قصد و برنامه ما این است که در سال 1403، تمامی منطقه ها آزاد تجاری کشور را در شاخص سهولت کسب وکار جزو 50 کشور اول جهان قرار دهیم.

منبع: گردشبان

به "همکاری برای جذب سرمایه گذاری ها در منطقه ها آزاد تجاری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همکاری برای جذب سرمایه گذاری ها در منطقه ها آزاد تجاری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید